2024. május 27., hétfő

Egyensúly, önkéntesség, társadalmi vállalkozás - Kalmár Annával, az AdniJóga megálmodójával beszélgetek


Kalmár Annával, az AdniJóga megálmodójával és vezetőjével beszélgetek önkéntességről, a társadalmi vállalkozás kihívásairól.

Kalmár Anna társadalmi vállalkozó, jógaoktató, az AdniJóga megálmodója, alapítója és vezetője. Anna Cambrige-ben történelem szakot végzett, még az egyetem alatt kezdett el jógázni. Diploma után önkéntes angoltanárként dolgozott Nepálban, majd egy menekülttáborban a görögországi Kiosz szigetén. 2017 óta jógaoktató, jelenleg mentálhigiénés tanulmányokat folytat a SOTÉ-n, 2024-ben diplomázik.
Az AdniJógát 2018-ban indította el, azzal a céllal, hogy fenntartható módon adja át a jóga meditatív, testi és lelki harmóniát ösztönző elemeit traumákat átélt, nehéz helyzetbe kényszerült embereknek. Nonprofit tevékenységük mellett magánembereknek vagy cégeknél tartanak jógaórákat piaci alapon, az így befolyt összegből tudják fedezni a költségeiket. Megalakulásuk óta több, mint 6200 jógamatracnyi helyet biztosítottak nehéz helyzetben lévő felnőttnek és gyereknek jógaóráikon több, mint 1500 óra keretében 20 jógaoktató segítségével.
Anna és az AdniJóga munkáját több díjjal is elismerték, Anna 2021-ben szerepelt a Forbes 30 sikeres 30 alatti listáján. Céljuk, hogy bárki számára elfogadott legyen jógázni, meditálni, ne számítson luxusnak bármilyen módon a saját mentális és fizikai egészségünkkel foglalkozni.

Hallgasd Spotify-on, Youtube-on, ApplePodcaston!



„Az egyensúlyra törekvés nagyon fontos, hiszen a fenntarthatóság kulcsa az, hogy minél több céges partner álljon mellénk, és segítsenek finanszírozni ezt a jótékonysági célt, de maga a szíve-lelke mindennek, azok a jótékony jógaórák.”

„Az Adni Jóga modellje egy win-win-win helyzet, elég sok benne a win, mert az okattónak is jó, hiszen szervezett keretek között tehet egy társadalmi célért. De ha egy céges órát tart, akkor neki is van belőle bevétele, amiből az alapítványnak van bevétele, abból az oktatónak is van bevétele. Jó a dolog a cégeknek, mert két dolgot tudnak egyszerre kipipálni: a munkavállalói jól ltért is tudnak tenni, de a CSR vagy a társadalmi felelősségvállalás irányba is tudnak törekedni. Jó az alapítványnak, mert a jótékonysági cél felé eredményesen tud haladni, és jó jótékonysági órákon résztvevőknek is, van ez a lehetőség. Szóval nagyon sok itt a win.”

Én 24 évesen lettem társadalmi vállalkozó. Emlékszem, hogy egy 4 alkalmas coachingba telt, hogy én ki tudjam mondani, hogy társadalmi vállalkozó vagyok. Szóval valahol saját magam és az önbizalomhiányom, ami korlátozni tud. – A hiányzó önbizalmadat lendülettel pótolod? – Képzeld, azt azzal pótoltam az elején, hogy volt egy arany kérdésemsaját magam számára, amit különböző helyzetekben, amikor úgy éreztem, hogy elveszítettem vagy hogy nincs elég önbizalmam meglépni valamit, akkor feltettem magamnak, és ez az a kérdés volt, hogy 'Mit csinálna most egy nagyon bátor ember?' "

„Véges energiákat tudunk az önfejlesztésre, nagyon fontos megválasztani, hogy nekünk mi lesz az az út. Nekem nagyon fontos volt megválasztani, mi lesz az a továbbfejlődési irány, ami leginkább előre visz engem is és a szervezetet is.”

„Számomra az a siker, ha minél nagyobb társadalmi hatást tudok elérni úgy, hogy fizikailag és mentálisan is egyensúlyban maradok. Eszembe szokott jutni, amikor azon gondolkodom, hogy mi felé is haladok. Ez is valahogy egyensúly téma: csak akkor siker a szakmai siker, ha nem megy rá az egészségem.”

Timeline
2:01 Kinek segít az AdniJóga?
3:04 hogyan választod ki a munkatársaidat?
4:50 miben több a traumatudatos jógaoktatás?
7:08 Miért társadalmi vállalkozás a forma?
8:20 Mi az, ami a nonprofit működésben nem tetszett neked?
9:30 Egyensúly a nonprofit és a forprofit között
13:24 Pályázatokon szoktatok indulni?
14:14 Hogyan jött a törtélem szakból az önkéntesség?
15:40 Önkéntesség Nepálban, menekülttábor Görögországban
16:40 „Voluntourism”
19:37 Adni jóga születése
22:19 Támogatók, segítők, mentorok
24:00 Honnantól nem hobbi?
26:27 Volt, hogy abba akartad hagyni?
27:36 korlátok, önbizalom, „Mit csinálna most egy nagyon bátor ember?”
30:30 mi hajt téged?
32:11 Egyensúly, Feltöltődés
36:25 tervezés, munkamegosztás
38:35 Mentálhigiénés képzés
40:47 Önfejlesztés
43:42 Cél-e a növekedés? -> hatékonyítás, hatás mélyítése
44:41 Mi számodra a siker?
45:47 Elismerés
46:35 Szkeptikus hangok – hogy kezeled őket?
49:00 Mennyire azonosulsz az AdniJógával?
50:33 Célok

Linkek, jegyzetek:

Az AdniJóga honlapja
Videó az AdniJóga működéséről
Még több a traumatudatos jógáról
Az Adnijóga 2023-as riportja

#adnijóga #társadalmivállalkozás #egyensúly #jóga

****************************************************************

Itt találsz meg:

WEBOLDAL:
www.uvegcipo-diy.hu
www.gyongy.berta.hu

FACEBOOK:
https://www.facebook.com/uvegcipodiy

INSTAGRAM:
https://www.instagram.com/uvegcipodiy/

LINKEDIN:
https://www.linkedin.com/company/%C3%BCvegcip%C5%91-diy

SPOTIFY:
https://open.spotify.com/show/2HMoJVPVvtlOxqHHU7kqcf?si=2eec79fab37a41c8

YOUTUBE:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLKmYZ02pfv61BhGh7Q707IEWQMwk91S9v

APPLEPODCAST:
https://podcasts.apple.com/us/podcast/%C3%BCvegcip%C5%91-diy/id1729645187

TIKTOK:
https://www.tiktok.com/@uvegcipodiy

#üvegcipőDIY #podcast #vállalkozónők #vállalkozónő #kisvállalkozás #girlpower

****************************************************************

A felvétel a Telekom podcast stúdiójában készült.

Hangmérnök: Vincze Tamás

Zene: Cooking by Alex-Productions | https://onsound.eu/ Music promoted by https://www.chosic.com/free-music/all/ Creative Commons CC BY 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

2024. május 14., kedd

Kockázatvállalás és tervezés az Atlanti-óceánon innen és a komfortzónán túl - Agg Emesével beszélgetek


Agg Emese növekedési marketing tanácsadóval, a Do It Right Marketing alapítójával beszélgetek bátorságról, kockázatvállalásról, a tervezésről és networkingről az Atlanti-óceánon innen és túl.

Emi bámulatosan szerteágazó, valóban globális tapasztalattal rendelkezik marketing területen. Dolgozott start-upnál, közepes és nagy vállalatoknál Londontól Párizson át egészen San Franciscó-ig. Számos iparágban szerzett gyakorlatot: IT, telekommunikáció, oktatás technológia, gyártás, for- és nonprofit területen is dolgozott többek közt olyan óriásoknál is, mint a LinkedIn, a Nokia, vagy az Orange.

2021-ban a Szilikon-völgyből Budapestre költözött, és elindította saját vállalkozását. Tudásával, tapasztalatával, elhivatottságával és magával ragadó lendületével változatos iparágakban segíti ügyfeleit céljaik elérésében. Szívesen ugrik fejest új szakmai kihívásokba, hisz az élethosszig tartó tanulásban a komfortzóna határian innen és túl.

Hallgasd Spotify-on, Youtube-on, ApplePodcaston!

„Nagyon élvezem, hogy mindig lehet tanulni, mert a célközönség, az algoritmusok, a digitális média állandóan változik. Sosincs az, hogy ez működik, és innentől kezdve így csináljuk, hanem most így csináljuk, és lehet, hogy elég hamar megváltozik valami, és akkor már nem úgy csináljuk. Ezért állandóan lehet tanulni és nőni.”

„Szerintem az embernek ki kell választani azokat az embereket, akikkel jól tud dolgozni. Ha valakit zavar, hogy nő vagyok, az valószínűleg egy olyan ember, akivel én nem akarok dolgozni. És pont ez a tök jó, hogy én döntöm el. Mert amikor nem a saját vállalkozásomon keresztül dolgoztam olyan emberekkel, akik nem feltétlenül látják a nőkben az egyenlőséget, a potenciált, azt, hogy ugyanannyira tudunk okosak lenni vagy ügyesek, akkor nem lehetett nem dolgozni velük. Ha valaki nem hisz bennem, akkor neki sem jó velem dolgozni. Nem szeretek olyanoknak dolgozni, akiknek állandóan bizonyítani kell, mert az fárasztó. Nem erre akarom fordítani az energiámat, hanem arra, hogy jó legyen a marketing stratégiájuk.”

„Nagyon szeretek tanulni, nőni, meg a komfortzónámon kívül lenni. Úgy érzem, hogy ha egy jó ideig nem csináltam olyat, ami ijesztő, akkor elkezdem megunni a dolgokat.”

„Nagyon sok hullámvölgyön mentem keresztül a karrieremben, és mindig valahogy jobban kerültem ki rossz helyzetekből, mint előtte. Például San Franciscoban az egyik start-up, ahol dolgoztam tönkre ment. De úgy ment tönkre, hogy elkezdték az embereket kitenni, hogy minél több pénzért lehessen őket értékesíteni. Amikor kitettek, akkor kicsit meg voltam zuhanva, hogy én azt hittem, nagyon erős marketinges vagyok. Emlékszem, hogy SanFrancisco utcáin a nap közepén sétálok egy dobozzal, amiben benne van a növényem. Olyan volt, mint egy filmből egy jelenet. Akkor az egyik barátnőm mondta, hogy ez a filmnek az első jelenete, ez nem a vége. Még csak most kezdődik a sztori. Igaza volt, 3 hétre rá LinkedIn-nél kaptam egy állásajánlatot, az volt az álomállásom.”

„Ha ez ember nem látja saját magát egy helyzetben, akkor el sem tudja képzelni, hogy ő azt meg tudná lépni. Ha egy kislány nem lát nőket egy bizonyos pályán vagy egy bizonyos helyzetben, akkor el sem tudja képzelni, hogy ő is lehetne ugyanolyan ügyes vagy még ügyesebb. Én ezt szeretném, hogy olyan valamit hagyjak magam mögött, hogy több nő merjen vállalkozni, vagy sikeresen a biznisz világában dolgozni.”


Linkek, jegyzetek:

Emese LinkedIn profilja:
https://www.linkedin.com/in/emesekagg/

Do It Right Marketing:
https://www.doitrightmarketing.com/
Do It Right Marketing a LinkedIn-en:
https://www.linkedin.com/company/do-it-right-marketing/

BWN – Business Women Networking: https://www.bwnglobal.org/


Emi által javasolt könyvek:

Adam Grant: Originals https://adamgrant.net/book/originals/

kém sztorik: https://benmacintyre.com/
földrajz, gazdaság, történelem: https://www.libri.hu/szerzok/tim_marshall.html
életrajz: https://samanthapower.com/books/the-education-of-an-idealist-a-memoir/

Timeline:

01:35 Növekedési marketing
04:41 Hogy lettél kétnyelvű? Emese story
08:36 Miért lettél vállalkozó?
12:46 Mit szeretsz, mit nem szeretsz a vállalkozásban?
13:33 Kétnyelvűség
14:52 Más nőként vállalkozni? Más-e itt vagy más országokban?
17:53 Mennyire volt határozott jövőképed, amikor visszaköltöztél?
18:58 Támogatók, kapcsolatrendszer fontossága
21:48 Hogy kezeled a nehezebb időszakokat?
26:00 Kockázatvállalás
28:05 Mivel töltődsz föl? munka magánélet egyensúly
30:20 Tervezés
34:10 Önfejlesztés, fejlődés, növekedés
36:11 Nőként példakép, nők az üzlet világában
39:36 Mi számodra a siker?
41:31 Állandó partnerek, networking
43:20 Emese és a BWN
44:15 Célok


#doitrightmarketing #marketing #growthmarketing #kockázatvállalás

****************************************************************


Itt találod az Üvegcipő DIY podcastot:

WEBOLDAL:
www.uvegcipo-diy.hu
www.gyongy.berta.hu

FACEBOOK:
https://www.facebook.com/uvegcipodiy
INSTAGRAM:
https://www.instagram.com/uvegcipodiy/
LINKEDIN:
https://www.linkedin.com/company/%C3%BCvegcip%C5%91-diy 
#üvegcipőDIY #podcast #portré #interjú # portréinterjú #vállalkozónők #vállalkozónő #nőkazüzletiéletben #kisvállalkozás #girlpower 

****************************************************************

A felvétel a Telekom podcast stúdiójában készült.

Hangmérnök: Vincze Tamás

Zene: Cooking by Alex-Productions | https://onsound.eu/ Music promoted by https://www.chosic.com/free-music/all/ Creative Commons CC BY 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/